WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Dnia 31 stycznia 2024 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz przedszkola Niepublicznego „Skrzaty” uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich pod hasłem „Pszczoły nasi mali przyjaciele”.

Pani prowadząca zapoznała dzieci z pracą pszczelarza oraz przekazała przedszkolakom ciekawostki z życia tych pożytecznych owadów.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, od kiedy na Ziemi latają pszczoły, jak zbudowany jest ten owad, z jakich elementów składa się ul, w jaki sposób widzą pszczoły, czy są groźne, kiedy atakują, ile jedzą małe pszczółki. Uczniowie poznali przyczyny, dla których człowiek hoduje pszczoły oraz ich znaczenie w przyrodzie. Dowiedziały się również jakimi narzędziami posługują się pszczelarze i jak wygląda praca w pasiece. Odważne zaglądały do pszczelego ula. Przygotowały również wyjątkową świeczkę z plastra wosku pszczelego.

Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały pamiątkowe Dyplomy Małego Pszczelarza, naklejki oraz mały słoiczek zdrowego miodu.

Info i  foto: Katarzyna Ozga