ANDRZEJKI

Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W przeszłości wróżby w Wigilię św. Andrzeja traktowane były bardzo poważnie i uczestniczyły w nich wyłącznie dziewczęta. Z czasem jednak andrzejkowe wróżby dziewczęce stały się przede wszystkim zabawą, traktowaną na wesoło i z humorem.

Kultywując tę tradycje, 30 listopada 2023 roku w naszej szkole zostały zorganizowane andrzejki. Uczniowie wraz z wychowawcą oddziału przedszkolnego przygotowali szereg wróżb, które jak zawsze, cieszyły się popularnością wśród dzieci. Nie mogło zabraknąć lania wosku czy ciasteczek z wróżbą. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Po zajęciach uczniowie klas 4-8 wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyli w dyskotece integrującej społeczność uczniowską przy dźwiękach ulubionej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.  Tegoroczne andrzejki można uznać za naprawdę udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas tego wydarzenia.

Info i foto: K. Ozga